Ürünün kategorisi -> RELIGION & FAIR TOURS
ÜRÜN ADI
ISTANBUL TOURS 2DAY
ÜRÜN KODU
İSTANBUL TOURS
ÜRÜN AÇIKLAMA

İSTANBUL TURU  2  GÜN / Guruplar için tur programıdır. Azami gurup 10 kişi
Eyüp Sultan/Fatih Sultan Mehmet/Hz.Yuşa/Çamlıca Camii

1-GÜN. Sabah 10,00 Otelden Hareket  edilecek Eyüp sultan Hz.ne ziyarete gidilecektir.
Eyüp Sultan Hz.leri Kimdir.?
Ebu Eyyûb El-Ensarî - doğum adı Halid bin Zeyd bin Kuleyb (Arapçaأبو أيوب الأنصاري; ö. 672[1] veya 674[2]), Türkçede Eyüp Sultan olarak anılan en büyük Sahabelerden biridir. İslam peygamberi Muhammed'i Mekke'den Medine'ye göç ettiği zaman evinde ilk misafir eden sahabidir. Bu misafirlik süresi yedi aydır. Bu sebeple kendisine bu olaydan sonra Mihmandar-ı Nebevî veya Mihmandar-ı Resul de dendiği olmuştur. Daha sonra 90'lı yaşlarında katıldığı ikinci İstanbul kuşatması sırasında şehit olmuştur. Vasiyeti üzerine İstanbul surlarının dibine gömüldüğü rivayet edilir. Fetih'den sonra Akşemsettin manevi keşif yoluyla mezarını bulur. Şu anda onun adına bir türbe, kendi adı ile anılan Eyüp semtinde ve kendi adı verilen Eyüp Sultan Camii'sinde bulunmaktadır. Eyüpsultan Türbesi, Müslümanlar nezdinde Mekke, Medine ve Kudüs'ten sonra dördüncü kutsal ziyaretgah olarak değerlendirilir.

Ziyaret sonrası Öğle Namazı Eyüp sultan Cami inde kılınacak ve öğle yemeği için belirlenen lokantaya hareket edilecektir.
 
Öğleden sonra kalan zamanımızı Fatih Sultan Mehmet  kabri ve Fatih Camii ve Külliyesi,
ziyaret edilecektir.
  
 İstanbul'un Fatih ilçesinde Fatih Sultan Mehmed tarafından yaptırılmış olan cami ve külliyedir. Külliye 16 adet medresedarüşşifa (hastane), tabakhane (konukevi) imarethane (aşevi), kütüphane ve hamam bulunmaktadır. Şehrin yedi tepesinden birinde inşa edilmiştir. Cami 1766 depreminde yıkıldıktan sonra onarılarak 1771'de bugünkü halini almıştır. 1999 Gölcük Depreminde zemininde kaymalar tespit edilen camide 2008 yılında Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından zemin güçlendirme ve restorasyon çalışmalarına başlandı ve 2012 yılında ibadete açılmıştır .[2]hmet Kabri ve Fatih Cami ziyareti yapılacaktır.
 
2-gün Tam Gün TUR

Sabah saat 10,00 otelden alınan gurubumuz İstanbul un 3.köprüsü Yavuz sultan selim köprüsünden panoromik tur yaparak Beykoz sırtlarından Hz.Yüşa yı ziyaret

Hz.Yüşa kimdir.
Yuşâ Tepesi Yoros Kalesi

Yuşâ Tepesi İstanbul'un Anadolu Kavağında Beykoz ilçesinde bulununan tepedir. Kuzeyinde Yoros kalesibulunur. Zirvesi denizden 201 m yüksekliktedir. Bu zirve, Yuşâ Türbesi ve Camii'nin bulunduğu mekândır.
Yuşâ peygamber
Türbede gömülü olan zatın Yuşâ (m. ö. 1082-972) olduğunu inanılmaktadır. Yuşâ Peygamber bir rivayate göre Musa Peygamber ile birlikte Mecmeul-Bayreyn’e (Boğaziçi) gelmiş ve vefat ederek bu tepeye gömülmüştür. Çeşitli tefsirlerde Yuşâ'nın Musa'nın vefatından sonra peygamber olarak görevlendirildiği, Hıristiyanların ve Yahudilerin ona Yeşu dedikleri nakledilir.[
Tarih
Burası tarihin ilk dönemlerinden itibaren kutsal bir yer olarak kabul edilmiş ve çeşitli uygarlıklar burada kendi dinlerinin mabet ve tapınaklarını inşa etmişler. İlkçağlarda burada Zeus tapınağının bulunduğu ve Bizans döneminde bu tapınağın Hagios Michael adında bir kiliseye çevrilmiş. Depremde, belki de bu yapıları 1509 yılında yıkılmış.
Osmanlı döneminde bu tepeye, Sadrazam 28. Çelebizade Mehmet Sait Paşa tarafından 1755 tarihinde bir mescit yaptırıldı. Aynı zamanda burada bulunan ve halk arasında Yuşa Peygamber’e ait olduğu düşünülen mezarın etrafına kagir bir duvar çektirmiş ve türbenin bakımını yapmak için görevliler tayin ettirmiş. Tarih boyunca ziyaretçileriyle bütünleşen ve hep insanların ilgi odağı olmayı sürdüren bu tepede, III. Selim (1789- 1807) döneminin bazı yıllarında, izdihamdan dolayı ‘fitneye mahal olmasın’ düşüncesiyle mevlid okunması bile yasaklanmıştır.
Yuşâ Camii bir yangın geçirmiş ve Sultan Abdülaziz döneminde, 1863 senesinde aslına uygun olarak yenilenmiştir. Dahiliye Nezaretinin 1885-86 tarihli istatistik cetvelinde "Yüşa Aleyhisselam Dergahı" olarak zikrolunan bu alana. yuşa tepesi adı verilmiştir.
 
Öğle sonu yemek molası Beykoz da belirlenen lokanta da veya pideci de  verilecek Öğle namazından sonra ÇAMLICA tepesi gezisi ve Camlıca camii ziyareti yapılacak. Konuklara cay kahve  ikramı yapılacaktır.
 

ÇAMLICA Camii ve Çamlıca tepesinin önemi

Çamlıca CamiiÇamlıca, Üsküdar'da yapılmaya başlanan Türkiye tarihinin en büyük camii yapım projesi olarak bilinen, yapımına 29 Mart 2013 yılında hafriyat çalışması yapılarak başlanan, tamamlandığında 37,500[1] kişilik kapasiteli 10 bini kapalı, 5 bini avludan oluşmak üzere 15 bin metrekarelik alana yapılması planlanan camii ve alt projeleridir. Kahramanmaraş'ta yaptığı caminin dönemin Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından beğenilmesi üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müşaviri olarak İstanbul'a atanan ve ekibiyle birlikte projeyi çizmeye başlayan mimar Hacı Mehmet Güner tarafından yapılmaktadır. İstanbul'un heryerinden görüleceği,[2] toplamda 6 minaresi olacağı[3] mimarı tarafından söylenerek inşaatına başlanan camiye ulaşım için 3 km'lik tünel yapılacaktır. Açılması için planan tarih 1 Temmuz 2016'dır.[4]

FİYAT TEKLİFİ ALIN LÜTFEN

 

ÜRÜN DETAY


SORULARINIZ
Konu
Adınız Soyadınız
Firma Adınız
E-Posta Adresiniz
Adresiniz
Telefonunuz
İstekleriniz
 
Güvenlik Kodu
 
 
  • Yitmen Reklam Ofset ART SPOR TURİZM Yatırımları Tic. ve San. Ltd. Şti.
  • Haseki Sultan Mh.Turgut Özal Millet Cd. İnan İşhanı No: 11 / J  ( Yusufpaşa Tramvay Durağı Yanı)
    Fatih-İstanbul / Turkey
  • T. : 0212 530 69 31 pbx
  • info@artsportour.com
internet sanatı ürün tanıtım sitesi