Ürünün kategorisi -> YAKIN YÖRE TURLARI
ÜRÜN ADI
MAŞUKİYE - SAPANCA TURU
ÜRÜN KODU
ST-56
ÜRÜN FİYATI
170 TL.
ÜRÜN AÇIKLAMA

Günübirlik Sapanca Maşukiye  Kartepe  Turu  

 

Araç Kalkış Noktaları

 

07:00 Bakırköy Boyner Önü

07:30 Beşiktaş Yıldız Camii Önü

08:00 Kadıköy Eski Salı Pazarı 

08:20 Kartal Yemek Center

08:30 Çayırova Mc Donald's Önü

09:15 İzmit Halk Evi Durağı Önü 

 

Siz değerli misafirlerimizle buluşmanın ardından sabah kahvaltımızı almak üzere Sapanca da bulunan Gönül Sofrası Restoranta doğru hareket ediyoruz. 
( müsaitlik durumuna göre Darıca Paradaise Otel de açık büfe kahvaltı )
Sapanca Gölü
 Kocaeli sınırına yakın bölgede, Sapanca ilçesinde yer alan bir göldür. Kaynağını dağlardan gelen kar suları ile Derbent Deresi'nden alır. 
Sapanca gölü doğanın eşsiz güzelliğini görebileceğimiz nadide yerlerden biridir. Burada rehberinizin size yapacağı anlatımların ardından sizlere serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz deniz bisikletine de binerek göl ile daha da iç içe olabilirler. Sapanca Göl gezisinin ardından Kartepe’ye doğru tırmanışa geçiyoruz. 
Kartepe eski adıyla bilinen Keltepe, Kocaeli’nin güney doğusunda Samanlı Dağları'nın en yüksek noktasıdır.1606 metre ile yüksekliği ile Marmara Bölgesi'nin en yüksek üçüncü dağıdır. Zirvesinde 5 yıldızlı bir tesis ve Marmara Bölgesi'nin en modern kayak tesisleri bulunmaktadır. Burada  dileyen misafirlerimiz telesiyejlerden yararlanabilir dileyenler atv kiralayarak heyecanlı anlar yaşayabilirler. Kartepe gezisinin tamamlanması ile beraber  doğanın tüm güzelliklerini bir arada yansıtan Maşukiye'de yeşil ile baş başa kalmak, orman içinde dolaşmak toprağa basmak, temiz hava solumak, su ve kuş sesini dinleyip haftanın yorgunluğunu atmak için öğle yemeğini alacağımız Gönül Sofrası Restorant'a varıyoruz. Burada alacağımız öğlen yemeği sonrasında  serbest zaman ve ardından İstanbul'a doğru dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

 

» ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

Mercedes Travego - Tourismo - Man Fortuna - Mitsubishi Safir araçlar ile ulaşım

Programda belirtilen tüm geziler

Araç içi sıcak - soğuk ikramlar 

0-6 Yaş çocuklar otobüste koltuk ve yemek almadıkları taktirde ücretsizdir.

Darıca Paradais İsland Otel de açık büfe kahvaltı http://www.paradiseisland.com.tr/?page_id=542 ya da Sapanca Gönül Sofrasında kahvaltı tabağı )

Gönül Sofrası Restaurant http://www.gonulsofrasi.net ; Öğlen yemeğinde kiremitte alabalık, köfte ya da tavuk + salata + içecek

Rehberlik Hizmetleri

 

» ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Tüm kişisel harcamalar

Yemeklerde belirtilen harici alınan içecekler

» ARAÇ BİLGİLERİ

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre olmaktadır.

 

28 kişi ve üzeri Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen  Wolt araçlar kullanılır.

 

MERCEDES TRAVEGO & TOURİSMO

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi, Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player ( DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

 

MAN FORTUNA 

46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

 

MİTSUBİSHİ SAFİR 

46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

 

ISUZU NOVO – ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN

27+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 Lcd Tv

 

MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN WOLT

15 + 1 Koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucu dolap, Sıcak su ünitesi

 

MaşukiyeKocaeli'nin bir beldesidir.
İlçe ve il merkezine uzaklığı 20 kilometredir. 2000 yılında yapılan nüfus sayımına göre nüfusu 6,483'dür. Maşukiye beldesinin Soğuksu ve Çınarlı olmak üzere iki mahallesi vardır. Kuruluşu: 1864 yılında sona eren Kafkas-Rus savaşları sonucu Kafkasya'nın sahil kısmı Çerkesleri, bugünkü Soçi ve yakınlarında yaşayan Ubıh kavminden Öçbe Murat Bey'in önderliğinde kurulmuştur. Köyde Çerkesler'in Ubıh-Abhaz ve Adiğe boyları yerleşmiştir. Daha sonra Güney Kafkasyalı Mohti Lazları ve Karadenizliler'in yerleşmesiyle bugünkü belde oluşmuştur. Türkiye'nin ilk kadın Belediye Başkanı Leyla Atakan (Ubıh-Pilohe) İzmit Belediye Başkanlığı yapmıştır. Babası Kurtuluş savaşı komutanlarından Hasan Atakan Paşa, Maşukiye'nin yetiştirdiği değerlerdendir. Birde lisesi vardır.


Coğrafi konumu

Maşukiye'nin kuzeyinde Sapanca Gölü bulunmaktadır. Güneyinde Kartepe ve Samanlı dağları bulunmaktadır. Sapanca Gölü'nün çevresinde bir adet yürüyüş yolu ve çay bahçeleri var. Kocaeli'nin ve Marmara Bölgesi'nin en önemli mesire yerlerindendir. Alabalık restaurantları ile ünlüdür ve aşıklar diyarı olarak da bilinir. Son yıllarda kış turizminde de büyük gelişim göstermiştir. 

 


contact by e-mail ( sales@artsportour.com / info@artsportour.com )
  • Yitmen Reklam Ofset ART SPOR TURİZM Yatırımları Tic. ve San. Ltd. Şti.
  • Haseki Sultan Mh.Turgut Özal Millet Cd. İnan İşhanı No: 11 / J  ( Yusufpaşa Tramvay Durağı Yanı)
    Fatih-İstanbul / Turkey
  • T. : 0212 530 69 31 pbx
  • info@artsportour.com
internet sanatı ürün tanıtım sitesi